Pistolet maszynowy typy airsoft do gier taktycznych

Jeszcze do niedawna najpopularniejszą formą prowadzenia zespołowych gier wojennych był paintball. Obecnie coraz więcej osób wykorzystuje repliki broni ASG. W odróżnieniu od paintballu plastikowe kulki nie zawierają farby, a wykorzystywany sprzęt jest wyposażony w napęd elektryczny i sprężynowy, a rzadziej gazowy.

Strzelanie do tarczy i zabawy taktyczne

Air Soft Gun to wysokiej jakości repliki broni palnej wytwarzane w skali 1:1, wystrzeliwujące plastikowe kulki o średnicy 6 mm lub 8 mm. Pierwszy sprzęt tego typu pojawił się w Japonii jeszcze w latach 80-tych XX wieku. Obecnie repliki pistoletu maszynowego, rewolweru, karabinka szturmowego, a nawet karabinu snajperskiego cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Wykorzystuje się je podczas strzelania do tarczy, a także prowadzenia realistycznych zespołowych gier wojennych, odzwierciedlających warunki panujące na polu walki. W związku z tym, że trafienie plastikową kulką w okolice twarzy może być bolesne, podczas zabawy niezbędne jest noszenie okularów ochronnych lub masek.

Czym charakteryzuje się typowy pistolet maszynowy typu ASG

Jednym z elementów wyposażenia osoby uczestniczącej w wojennych zajęciach taktycznych może być pistolet maszynowy typu ASG. W sprzedaży dostępne są repliki najpopularniejszych modeli broni używanych przez zawodowych żołnierzy. Do wykonania profesjonalnej repliki używa się metalu oraz tworzyw sztucznych, podobnie jak w przypadku broni ostrej. Przeciętny magazynek dołączony do zestawu może pomieścić nawet 250 kulek. Zastosowanie napędu elektrycznego sprawia, że pistolet działa cicho i wyróżnia się dużą niezawodnością. Nowoczesne repliki wytwarzane przez renomowanych producentów charakteryzują się trwałością i znakomicie sprawdzają się podczas gier terenowych prowadzonych wewnątrz pomieszczeń lub na świeżym powietrzu. Warto pamiętać, że broń ASG to nie zabawka, a podczas korzystania z niej konieczne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Tego rodzaju sprzęt stanowi najlepszą alternatywę dla prawdziwej broni palnej.