ASG. Jak zacząć?

Zacznijmy od tego, co oznacza skrót ASG? Air Soft Gun to nic innego jak repliki broni palnej, służące do odwzorowania działań wojennych. Jako amunicję, stosuje się plastikowe kulki o średnicy 6 mm (czasem też 8 mm, ale dużo rzadziej). Repliki są zazwyczaj tak doskonale odwzorowane, że jedynym, co odróżnia je od pierwowzoru, jest amunicja. Z powodzeniem więc imitują prawdziwą broń, jaką możemy spotkać na polach walki.

Pistolet ASG. Rodzaje napędu.

Repliki ASG można podzielić, za kryterium obierając napęd. Najpowszechniej spotykany jest napęd elektryczny. W takim przypadku wystarczy cyklicznie wymieniać baterie, tak, jak w każdym innym urządzeniu elektrycznym. Nowsze i bardziej zaawansowane modele posiadają wbudowane akumulatory, które trzeba raz na jakiś czas naładować.

Kolejną metodą napędu jest sprężyna.

Są również repliki gazowe. Czynnik zasilający to najczęściej green gaz. Rzadziej, dwutlenek węgla.

Dla kogo ta zabawa?

W Air Soft Gun nie istnieje coś takiego jak limit wiekowy dla uczestników. Nie ma też znaczenia płeć. Każdy może chwycić pistolet asg z Taiwan Gun i symulować działania na polu walki lub operacje taktyczne. Często, na potrzeby zabawy tworzy się specjalne scenariusze rozgrywki, które ułatwiają graczom postępowanie według reguł. O ile nie ma limitu wiekowego, o tyle należy pamiętać, że dzieci powinny brać udział w zabawie tylko pod nadzorem osoby dorosłej. To rodzic decyduje, czy jego dziecko jest na tyle dojrzałe i odpowiedzialne, by zrozumieć reguły gry i się do nich zastosować.

Co jest potrzebne, by zacząć?

Kulki używane w ASG mają dość dużą energię kinetyczną. Konieczne jest więc zastosowanie odpowiednich środków ochrony. Należą do nich gogle lub okulary ochronne. Jest to niezbędne. Przydatnym akcesorium jest też chusta lub kominiarka. Chroni zęby przed ukruszeniem w wyniku trafienia kulką.
Warto też zadbać o sprzęt. Początkowym graczom zaleca się kupno prostego pistoletu, by potem w miarę rosnącej miłości do tej aktywności, unowocześniać i rozbudowywać swój arsenał.
Ostatnia rzecz to znalezienie grupy zainteresowanych osób i miejsca, które zapewni nam spokojną, niczym niezakłóconą zabawę.