Nerki taktyczne – podstawowe wyposażenie survivalowe

Wyprawa na łono natury wymaga odpowiedniego przygotowania. Zakup dobrze dobranego ekwipunku to podstawa, o której powinien pamiętać każdy wielbiciel survivalu.

Jak przygotować się do survivalu?

Do głównych elementów wyposażenia każdego miłośnika sztuki przetrwania można zaliczyć między innymi survivalową odzież, która zapewni komfort i bezpieczeństwo. Ubrania do zadań specjalnych powinny być odporne na działanie wilgoci, dodatkowo muszą być wykonane z szybkoschnących i przepuszczających powietrze materiałów.

Wyprawa połączona z noclegiem wymaga ponadto zakupu odpowiedniego namiotu. Namiot powinien być pojemny, lekki i wytrzymały oraz odporny na działanie czynników atmosferycznych.

Jak wybrać nerkę taktyczną?

nerka taktyczna bandicootZakup nerki taktycznej może przysporzyć nie lada problemów, szczególnie początkującym adeptom survivalu. Przy zakupie nerki warto pamiętać o tym, by była ona przede wszystkim wytrzymała i pojemna. Na rynku można znaleźć nerki różnej wielkości – zakup konkretnego modelu powinien zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb kupującego. Polecam sklep hobby4men, za względu na to, że posiadają nerki taktyczne w szerokim wyborze.

Przy wyborze nerki taktycznej warto zwrócić uwagę na materiał oraz wykończenie produktu. Odporne tworzywa, gruby splot oraz szczelne suwaki zapewnią wystarczającą ochronę przed wilgocią, brudem czy uszkodzeniami mechanicznymi.

Nerki taktyczne powinny posiadać także sporą liczbę schowków, które pozwolą na bezpieczne przechowywanie dokumentów i przedmiotów osobistych. Niezwykle ważne okażą się także dodatkowe zabezpieczenia w postaci suwaków i rzep. Dodatkowo fani militariów powinni zwrócić uwagę na to, czy nerka posiada wystarczającą ilość miejsca na przechowywanie broni ręcznej.