ASG – zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Popularność sportu, jakim jest ASG w ciągu ostatnich kilku lat gwałtownie wzrosła. Trudno się temu dziwić – zapewnia to mnóstwo rozrywki, niezależnie od tego, czy strzelasz do pojedynczego celu, czy bierzesz udział w grze zaspołowej. Chociaż Airsoft Gun to sport z zasady bezpieczny, ważne jest, by przestrzegać kilku wskazówek. W ten sposób unikniesz obrażeń i wielu innych nieprzyjemnych konsekwencji. Poniżej przedstawiamy kilka zasad bezpieczeństwa dla każdego entuzjasty ASG. 

Zadbaj o strój: kup dobry chest rig

Twarz jest jednym z bardziej wrażliwych miejsc na ciele, dlatego też wymaga wyjątkowo starannej ochrony. Przypadkowe trafienie w oko – nawet niegroźnym pociskiem – może spowodować bardzo poważne obrażenia. Dlatego też bardzo ważne jest, by nosić odpowiednie okulary ochronne, a nawet maskę na całą twarz. Zapewni Ci to bezpieczeństwo podczas udziału w tej aktywności i sprawi, że wypad z pewnością będzie udany. Warto jednak osłaniać nie tylko twarz, ale i całe ciało. Do tego przyda się pełne ubranie, w tym między innymi dobrej jakości chest rig – https://www.taiwangun.com/pl/panel-piersiowyNie można też nie docenić tego, jak ważne jest noszenie solidnego obuwia. Potyczki ASG bardzo często odbywają się w lasach – weź to pod uwagę, kupując odpowiednie buty, które nie rozpadną się po godzinie rozgrywki. 

Kupuj broń ze sprawdzonego źródła

Najważniejszym elementem rozgrywek ASG jest broń, dlatego w grę wchodzi jedynie najwyższa jakość. Kupując repliki broni i inne akcesoria wybieraj jedynie sprawdzonych dostawców. Broń gorszego sortu może łatwo ulec zniszczeniu, co z pewnością zagraża bezpieczeństwu. Po zakupie karabinu ASG odpowiednio o niego dbaj i zawsze używaj nowej amunicji. Utrzymuj też odpowiednią czystość lufy – nie tylko korzystnie wpłynie to na bezpieczeństwo, ale również na samą wydajność broni.