Obserwowanie gwiazd dla początkujących

Interesującym dodatkiem do wypraw na łono natury jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu astronomii, czy też po prostu hobbystyczna obserwacja nieba. Ludzkość od zawsze spoglądała w gwiazdy, obserwując i podziwiając zmiany ich położenia czy niezwykłe okresowe zjawiska, takie jak koniunkcje planet albo deszcze meteorytów, jednak obecnie jest to utrudnione, szczególnie dla mieszkańców miast i ich okolic, z powodu tak zwanego zanieczyszczenia światłem. Dlatego nocowanie w górach czy w pobliżu dużych terenów ochrony przyrody to świetna okazja do rozpoczęcia przygody z obserwacją nieba.

Dla początkujących obserwatorów nocnego nieba dobrym wyborem będzie prosty w obsłudze teleskop refrakcyjny, który pozwoli na dokonywanie dokładnych, podstawowych obserwacji najbliższych i najjaśniejszych obiektów i zjawisk astronomicznych, jak na przykład teleskop sky-watcher 705az2. Dodatkową zaletą tego modelu jest niewielki rozmiar i waga, dzięki czemu bez trudu można go zabrać na piesze wędrówki.

Teleskopy tego rodzaju pozwalają na obserwacje powierzchni Księżyca, pokrywających go kraterów, gór i mórz o wielkości co najmniej 4 km, faz Merkurego i Wenus w okresie ich widoczności, czapy polarnej na Marsie, dwóch pasów na powierzchni Jowisza oraz przemieszczania się jego galileuszowych księżyców, pierścienia Saturna oraz gwiazd o jasności nie mniejszej niż 11,8 mag. Teleskop sky-watcher 705az2 w sprzyjających warunkach umożliwia również obserwacje najjaśniejszych mgławic i gromad kulistych. https://www.hobby4men.com/teleskop-sky-watcher-synta-bk705az2-do-sw-2101.html