Jak kupić dobrą pałkę teleskopową?

Mieszkanie w niebezpiecznej okolicy zawsze wiąże się z ryzykiem napadu lub pobicia. Warto więc być na takie nieprzyjemności przygotowanym i posiadać przy sobie odpowiednie narzędzie umożliwiające samoobronę. Doskonale w tym wypadku sprawdza się pałka teleskopowa. Jest nie tylko mała i poręczna, lecz przede wszystkim zadaje naprawdę dotkliwe obrażenia. Jak wybrać pałkę teleskopową, aby służyła możliwie jak najlepiej?

Sztywna czy sprężynowa?

Zdecydowanie najważniejszą kwestią, o której trzeba pamiętać podczas wybierania pałki teleskopowej, jest to, jaka ma być jej konstrukcja. Jak się bowiem okazuje, na rynku znaleźć można dwa zupełnie od siebie odmienne rozwiązania, czyli pałkę sztywną oraz sprężynową.

Model sprężynowy jest wersją zdecydowanie bardziej elastyczny. Nie tylko posiada wyraźne zgrubienia na sobie, lecz dodatkowo wyposażony jest w gumowe wykończenie. Celem w tym wypadku jest zminimalizowanie siły uderzenia. Taki model pałki wykorzystuje się w sytuacji, gdy potrzebny jest on do ochrony np. przed psami. Z drugiej strony model sztywny to pała o ogromnej sile rażenia, która jest w stanie zatrzymać każdego napastnika. Służy ona oczywiście do obrony przed ludźmi.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Oczywiście sama budowa pałki teleskopowej nie wyczerpuje w pełni tematu i tego, na co powinno się zwracać uwagę podczas jej wybierania. Na co więc jeszcze trzeba spojrzeć podczas dokonywania takiego zakupu? Jakie jeszcze kwestie są istotne?

Niezwykle ważną sprawą jest szybkość otwierania takiej pałki. W pozycji wyjściowej jest ona złożona, aby zajmowała możliwie jak najmniej miejsca i można ją było wygodnie przy sobie nosić. W sytuacji zagrożenia musi się ona jednak bardzo szybko rozłożyć, aby w jak najkrótszym czasie być gotową do użycia.

Kolejną bardzo ważną sprawą jest długość i waga pałki. Nie każdy ma na tyle dużo siły, aby sprawnie operować największym na rynku modelem. Warto więc oszacować swoje możliwości i przymierzyć się do kilku modeli pałek, a następnie wybrać wersje jak najlepiej odpowiadającą potrzebom.