Światło chemiczne jest niezawodne na wyprawie trekkingowej

Świecące świetliki zbudowane są z dwóch rurek, wypełnionych w środku substancjami chemicznymi, które na skutek zmieszania emitują światło chemiczne. Pałeczka zaczyna świecić, a jej barwa zależna jest od zawartego barwnika. Świetliki, które są dostępne w sprzedaży, występują w różnych kolorach oraz wielkościach. Różnią się także czasem wyświecania. Pałeczki świecące znajdują zastosowanie w warunkach polowych. W turystyce trekkingowej oraz survivalowej.

Do czego służą świecące pałeczki?

Świecące światłem chemicznym rureczki znajdują szerokie zastosowanie jako emitery światła w warunkach braku dostępności prądu. Są wówczas niezastąpione jako źródło oświetlenia do czynności takich jak odczytanie mapy lub kontrola zegarka. Uczestnicy wypraw używają ich także jako sygnalizatora dla współtowarzyszy, ponieważ pałeczka jest elastyczna i łatwa w montażu na ręce, nodze oraz plecaku. Widoczna z daleka, służy ona jako świetlne oznaczenie osoby lub miejsca. Można wpływać na intensywność świecenia Stick’a, kosztem czasu trwania emisji, poprzez jego ogrzanie lub schłodzenie.

światło chemiczne

Dlaczego pałeczki świecą

Światło chemiczne emitowane przez pałeczki, pojawia się w wyniku złamania wewnętrznej rurki i uwolnienia roztworu nadtlenku wodoru do roztworu reduktora, który znajdował się w zewnętrznej rurce. Zachodząca reakcja wyzwala energię, która pochłaniana jest przez barwnik i zostaje wyemitowana w postaci światła widzialnego o różnej barwie. Świetlik jest niezawodnym i bezpiecznym źródłem światła. Sprawdzi się jako niezbędnik turysty, dostaniesz go tutaj https://www.hobby4men.com/latarki-i-oswietlenie/swiatlo-chemiczne.html.