Od czego zacząć wybierając właściwą survivalową piersiówkę?

W trakcie survivalu każdy posiadany sprzęt, musi działać niezawodnie i profesjonalnie. Zasada ta dotyczy również piersiówek, które tylko pozornie są małymi, nic nieznaczącymi pojemnikami na wodę. Aby piersiówka spełniła w trudnym terenie swe zadanie, jej zakup musi być właściwie przeanalizowany. Na co zatem warto zwracać uwagę w sklepie z takimi akcesoriami?

Ciężar to nie objętość

Wybierając piersiówkę do survivalu z propozycji jak Ostry-Sklep trzeba pamiętać, że nie zawsze masa piersiówki rośnie wprost proporcjonalnie do jej objętości. Najważniejsza jest masa samego gadżetu, która nie powinna przekraczać 150 g. Oznacza to, że napełniona piersiówka nie powinna ważyć więcej niż 350 – 400 g. A to oznacza, że jej maksymalna pojemność to około 200 ml. Noszenie na szyi większego ciężaru nie ma sensu, gdyż przy wielogodzinnej wędrówce może on stać się prawdziwym wyzwaniem.

Kształt i ergonomia

Osoby, które zastanawiają się jak wybrać piersiówkę do survivalu, powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na jej kształt. Udziwnione modele w kształcie różnych dziwnych przedmiotów codziennego użytku (np. kanistrów) raczej nie sprawdzą się w trakcie długotrwałego noszenia. Dobra piersiówka powinna przede wszystkim przypominać typowy, spłaszczony prostopadłościan, dzięki czemu nie zajmie ona dużo miejsca pod kurtką, bluzą lub koszulą.

Funkcjonalność pod każdym względem

Dobrej jakości piersiówka na survival powinna być przede wszystkim funkcjonalna. To z kolei oznacza, że łatwo trzyma się ją w dłoni, a jej zakrętka nie wypada. Liczy się też odporność na działanie czynników zewnętrznych (zwłaszcza wilgoci) i podatność na czyszczenie. Warto też zadbać o model, który nie będzie wchłaniał zapachów, gdyż z biegiem czasu taki gadżet może być całkowicie bezużyteczny. Nie jest bowiem tajemnicą, że dobra piersiówka powinna służyć użytkownikowi przez co najmniej kilka lat.

Reasumując, wybór właściwej piersiówki do aktywności typu outdoor może i nie jest łatwy, ale skutkuje on posiadaniem profesjonalnego sprzętu, który zda egzamin w trakcie wędrówek.