Umundurowanie Unii i Konfederacji
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Almanach Wojny Secesyjnej Strona Główna -> Broń i Umundurowanie
Autor Wiadomość
dellos
Moderator

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 1:29 pm Odpowiedz z cytatem

Już od kwietnia mamy nadzieję, ruszyć ze sprzedażą umundurowania Unii i Konfederacji. Będą to wierne repliki mundurów, do grupy rekonstrukcji historycznej lub do powieszenia jako eksponat w szafie Smile

Mundury będą szyte ręcznie z wykrojów oryginalnych mundurów z okresu Wojny Secesyjnej oraz z zastosowaniem Replik guzików oraz oznaczeń.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
yuras

PostWysłany: Czw Lut 14, 2008 11:05 am Odpowiedz z cytatem

dellos napisał:
Już od kwietnia mamy nadzieję, ruszyć ze sprzedażą umundurowania Unii i Konfederacji. Będą to wierne repliki mundurów, do grupy rekonstrukcji historycznej lub do powieszenia jako eksponat w szafie Smile

Mundury będą szyte ręcznie z wykrojów oryginalnych mundurów z okresu Wojny Secesyjnej oraz z zastosowaniem Replik guzików oraz oznaczeń.

Masz moze cos blizszego o tej informacji,gdzie bedzie mozna te mundury zamawiac ,jakie beda przymiarki cenowe ?Guziki ,pas i czapke juz mam ,ktos mi mial szyc i sie "wypiał"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dellos
Moderator

PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 8:58 pm Odpowiedz z cytatem

Mundury będą do kupienia na tej stronie, cena około 600-800zł bo niestety 2,5$ jeden guzik + przesyłka + cło bo idzie z USA...

Przeciętnie wchodzi od 18 do 30 guzików na mundur chyba więc łatwo obliczyć blisko 75$ guziki same... x 2,5zł Razz

Ale to wszystko do dogadania, bo szukamy tańszych guzików. Mundury będą robione, że tak śmiem powiedzieć hałupniczą robotą, bo u naszej krawcowej (bez obawy my tego nie szyjemy Razz ) wymiarówka będzie bo będą robione wykresy, do których wpisuje się własne dane i szyjemy pod wymiar Smile

Czapki, pasy, oznaczenia, dodatki, też u nas będą, a że kładziemy nacisk na szczegóły więc prawdopodobnie będą gadżety z okresu, jak zegarki kieszonkowe, prochownice, torby, osprzęt itp.

Na razie staramy się zejść z ceny 1300$ za wykroje (komplet) a niestety ciężki jest partner z USA... a chcemy mieć piechotę, marynakrę, milicję, kawalerię oraz artyrelię Smile
Powrót do góry
yuras

PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 10:03 pm Odpowiedz z cytatem

dellos napisał:
Mundury będą do kupienia na tej stronie, cena około 600-800zł bo niestety 2,5$ jeden guzik + przesyłka + cło bo idzie z USA...

Przeciętnie wchodzi od 18 do 30 guzików na mundur chyba więc łatwo obliczyć )

Prosze o napisanie o gotowosci do szycia mundurow.Mnie interesuje mundur piechoty i to Unii ,do Getysburga chce jechac juz z mundurem.Czapke ,pas naszywki mam
poz
Powrót do góry
dellos
Moderator

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 12:54 am Odpowiedz z cytatem

Napewno damy znać na tej stronie co i jak Smile
Powrót do góry
tom282

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 11:59 am Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o mundury i akcesoria to w internecie sa setki sklepow w usa z tymi
rzeczami. wystrczy wpisac -civil war suttlers- i macie tego mnostwo.
ostatnio zamowilem 10 pozycji u jednego suttlera w stanie indiana.
zamowilem po raz pierwszy / wyslalem gotowke/.jak mi przysle to dam znac.
natomiast znalazlem jednego w niemczech ale ten to ma takie ceny ze powinien isc do psychiatry.np za ladownice chce 100 euro ?????. a w usa sa
srednio po 40 dolcow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yuras

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 12:18 pm Odpowiedz z cytatem

tom282 napisał:

natomiast znalazlem jednego w niemczech ale ten to ma takie ceny ze powinien isc do psychiatry.np za ladownice chce 100 euro ?????. a w usa sa
srednio po 40 dolcow.

Chyba u tego samego kupowalem czapke, guziki i pas ,to ile zdarl ze mnie to wstyd sie przyznac .Mundur mial mi szyc gosc u nas w Szczecinie ale jakos odpuscil i ja tez troche.
Powrót do góry
dellos
Moderator

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 2:45 pm Odpowiedz z cytatem

No niestety tak właśnie jest, że ceny są przeróżne a nie zawsze otrzyma się wierne repliki Smile my staramy się załatwić wierne repliki guzików i stąd takie ceny.
Powrót do góry
dellos
Moderator

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 8:00 am Odpowiedz z cytatem

Może lekko zboczyłem z kursu tematu, ale oto link dla wszystkich chcącyć poznać wyceny przedmiotów kolekcjonerskich z okresu CW:

http://www.valuetrac.com

Orginalne gadżety z wojny secesyjnej od szabli po broń palną i akcesoria:

http://www.confederatearmscompany.com
Powrót do góry
smednir
Szeregowiec

PostWysłany: Czw Lip 03, 2008 9:26 am Odpowiedz z cytatem

dellos napisał:

I co z ta sprzedaza? Ruszylo cos?
Jestem jak najbardziej zainteresowany Smile
Pozdrawiam,
Powrót do góry
dellos
Moderator

PostWysłany: Czw Lip 03, 2008 2:01 pm Odpowiedz z cytatem

W celu niewindowania cen oraz niskich cen dolara niestety w PL nie opłaca się aktualnie szyć mundurów więc na razie nic nie robimy Sad ale skoro dużo osób ściąga z US, to cieszy nas sam fakt, że coraz więcej osób ma już gotowe mundury Smile
Powrót do góry
smednir
Szeregowiec

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 7:37 am Odpowiedz z cytatem

Aha, ok.
Zatem bede musial tez cos sprobowac sciagnac ze Stanow. Dzieki.
Powrót do góry
spark

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 5:24 pm Odpowiedz z cytatem

Na amerykańskim eBay polecam panią o nicku : milkcrk_mercantile
Kupiłem u niej umundurowanie Berdan Sharpshooters uszyte na miarę (buty trzeba kupować o numer większe) i wszystkie pozostałe "gadżety". Płatność przez PayPal --> najpierw należy założyć i uaktywnić konto PayPal (poprzez wpis 4 cyfr, które otrzymamy telefonicznie od obsługi naszej karty kredytowej po próbnym potrąceniu przez PayPal ok. $6 - otrzymamy ich zwrot przy pierwszej płatności).
smednir
Szeregowiec

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 7:05 am Odpowiedz z cytatem

Super! Wielkie dzięki! Bedę miał ta osobe na uwadze.
Buty i umundurowanie będe kupował w przyszłym roku. Tydzień temu kupiłem Enfielda, i budzet na zakupy jest prawie wyczerpany.
Powrót do góry
kargen

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 11:06 pm Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat specyfiki umundurowania i (przede wszystkim) oznakowania (sztandary, jakieś symbole) jednostek indiańskich w wojskach Południa? Będę bardzo wdzięczny za jakieś info.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Almanach Wojny Secesyjnej Strona Główna -> Broń i Umundurowanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: